Absolwenci dla Studentów. Skills for Innovation zorganizowana 27 października w budynku IFE. Głównym jej celem była próba odpowiedzi na pytanie, jak rozwijać kompetencje i umiejętności potrzebne w pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Tego dnia studenci wzięli udział w Targach Firm Partnerskich CWM/IFE, takich jak Hycom, Accenture, Air Liquide, Fujitsu, BSH czy Faurecia, ale co ważniejsze, mieli możliwość spotkania się z absolwentami IFE.
Pozwoliło to poznać ich drogi do zawodowych sukcesów, a są one naprawdę imponujące. Absolwenci IFE pracują bowiem na bardzo wysokich stanowiskach w znanych globalnie przedsiębiorstwach, takich jak np. Toyota czy Microsoft. Wielu z nich z sukcesem prowadzi również własne, prężnie działające firmy. Wszyscy zgodnie twierdzą, że to właśnie studia w Centrum Kształcenia Międzynarodowego stały się ich oknem na świat i przepustką do świata biznesu.
Podczas pierwszej części konferencji, po przywitaniu gości przez prorektora ds. kształcenia, prof. Grzegorza Bąka oraz dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ, dr. inż. Dorotę Piotrowską, głos zabrał dyrektor IFE – dr inż. Tomasz Saryusz-Wolski. W wykładzie p.t. Learning for today and for the future mówił o zmianach zachodzących w kształceniu wyższym. Kolejne wystąpienia należały już do absolwentów z różnych roczników i programów studiów IFE. Podzielili się oni ze studentami swoimi niezwykłymi życiorysami i udzielili im wielu cennych wskazówek na przyszłość. We wszystkich wypowiedziach szczególnie wybrzmiała jedna myśl – by odnieść sukces zawodowy należy bezwzględnie pamiętać o tzw. work-life balance. To bowiem właśnie rodzina, hobby i czas dla siebie są czynnikami napędzającymi karierę. To one uświadamiają nam, że w miarę upływu czasu sztuką nie jest to, by pracować coraz ciężej, a coraz sprytniej (work not harder, but smarter).
Druga część spotkania miała nieco bardziej kameralny charakter. Podzieleni na zespoły studenci wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez przedstawicieli firm. Dowiedzieli się np. jak zaprogramować pralkę, czy zmienić pomysł w prototyp w 90 minut. Mieli również szansę, by zaprojektować wnętrze samochodu przyszłości.
Źródło tekstu : https://zu.p.lodz.pl/ife-skonczylo-25-lat